Kuka Tesbih Nedir ?

Kuka Tesbih, Kuka ağacının meyvesinden üretilen özel bir tesbih türüdür. Diğer ağaç tesbih türleri gibi ağaçın kendisinden üretilmez.

Kuka Tesbih, kuka ağacının verdiği meyveden üretilir. Kuka ağacının sert yapılı ve içerisinde bir sıvı bulunan bir meyvesi var çok sert dayanaklı ve bir o kadar da hafif bir malzemedir. İçerisinde ki sıvının temizlenmesi ile kalan kısımları ustaların elinde kuka tesbihlere dönüşürler. Meyveyi tarif etmemiz gerekirse hindistan cevizine benzer

Kuka Tesbih Kararır Mı ?

Evet Kuka Tesbihler kararma yapar.Kararması için tek yapmanız gereken elinizde çekmenizdir. Sürekli çektiğiniz de kuka tesbih kararmaya başlayacaktır. Kararması için özel olarak yapmanız gereken birşey yok. Karardıkça elinizde ki tesbihinizin değeri de artacaktır.

Kuka Ağacı Türkiye’de yetişir mi ?

Hayır, Kuka Ağacı Türkiye’de yetişmez.Kuka Ağacı tropikal iklimlerde yetişen bir ağaçtır. Bu nedenle daha çok Hindistan vb. ülkelerde yetişir.

Kuka Tesbihin Faydaları Nelerdir ?

Kuka Tesbih, antibakteriyel bir özelliğe sahiptir.Elinizde çektiğiniz zaman elinizde mikrop oluşmasını önler.Elinizde ki terlemeyi önler. Bunun yanı sıra sakinleştirici özelliği de bulunur.

En Ucuz Kuka Tesbihler

En ucuz ve uygun tesbihleri Kuka Tesbihler kategorimizde bulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir